Договори поставки в Україну: скласти і завантажити Договір поставки Україна

Договір постачання в Україні - це різновид договору купівлі-продажу. Від нього він відрізняється тільки тим, що договір поставки укладається лише між особами, які здійснюють підприємницьку діяльність, а предмет поставки може бути використаний лише у підприємницькій діяльності.Тонкощі підготовки договору поставки в Україні

При складанні договору поставки важливо чітко визначати предмет поставки (в іншому випадку договір буде вважатися укладеним).
Якщо в договорі не зазначаються положення щодо ціни, то будуть використовуватися звичайні ціни на товар даної групи.
Бажано при підготовці договору поставки передбачати умови щодо якості товару (як можна більш конкретно описати характеристики товару), асортименту, комплектності, гарантійного терміну і терміну придатності товару.
Все це і багато іншого враховує конструктор договорів ПростоДок.


Як скласти договір постачання на конструкторі документів ПростоДок?

Договір поставки скласти на конструкторі ПростоДок

Автоматичний конструктор документів ПростоДок дозволяє врахувати всі вимоги законодавства й сотні варіацій даного виду договору, тим самим забезпечивши можливість підготовки вивіреного Договору поставки в Україні.

Процес підготовки Договору поставки ПростоДок можна розділити на такі прості етапи:

  • 1. Введення даних (за бажанням) та відповіді на запитання (обов'язково).
  • 2. Сервіс Простодок в ту ж секунду створює договір постачання.
  • 3. Ви отримуєте у фалі DOCX договір поставки.

На все це у Вас піде декілька хвилин, і Ви отримаєте юридично вивірений договір. На всіх кроках створення договору у Вас є можливість безкоштовно отримати консультацію юриста, щоб виключити ймовірність помилки.


Питання-відповіді за Договором поставки

Що таке Договір поставки?

Згідно ст. 712 ЦК України та ст. 265 Господарського кодексу України договір поставки - це вид договору купівлі-продажу, згідно з яким продавець (постачальник), який здійснює підприємницьку діяльність, бере зобов'язання щодо передачі у встановлений термін (або строки) товар у власність іншої сторони - покупця для використання його у комерційній діяльності або в інших цілях, що не пов'язані з особистим, сімейним, домашнім або іншим подібним використанням, а покупець, у свою чергу, зобов'язаний прийняти товар і оплатити його.

Які особливості Договору поставки?

Договори поставки в Україні виступають найбільш поширеними серед договорів у сфері підприємництва та господарської діяльності.
Саме Договір поставки в Україні ефективно регулює відносини поставки між виробниками товарів і постачальниками сировини, комплектуючих; між виробниками та оптово-роздрібними суб'єктами, які спеціалізуються на продажу товарів і т. д.
Такі відносини неодмінно повинні мати стабільний і довгостроковий характер, ось чому в їх правовому регулюванні переважають не разові угоди щодо реалізації партії товарів, а довгострокові зв'язки.

Договору поставки в Україні притаманні ознаки, які виділяють його серед інших договорів і дозволяють розглядати його як договір, що має особливу правову регламентацію:
1) до обсягу прав та обов'язків сторін слід відносити не тільки продаж товару, що поставляється, але і його доставку;
2) передача товарів продавцем (постачальником) покупцю повинна здійснюватися в обумовлений договором строк або строки;
3) як правило, в договорі поставки момент укладення договору за часом віддалений від моменту виконання, оскільки товару, що виступає предметом договору поставки, може в наявності просто не бути на момент укладення договору;
4) має важливе значення, з якою метою покупець бажає купити товар у постачальника, оскільки договором поставки покупець отримує товар для подальшого використання у підприємницької або іншої цілі, що не пов'язана з особистим споживанням;
5) система договірних зв'язків при укладенні договору поставки є, як правило, довгостроковою. Причому постачальником не завжди може бути власник (виробник) майна, що виступає предметом поставки, так як їм може бути посередник, який продає товар з метою одержання прибутку.

Хто може бути стороною за Договором поставки?

Укласти Договір поставки можуть як юридичні особи, так і фізичні особи - підприємці. Відразу зауважимо, що звичайні фізичні особи громадяни (не підприємці) не можуть бути сторонами за Договором поставки.

Про що потрібно пам'ятати Покупцеві?

- Гарантійний термін - якщо він не вказаний у тексті договору поставки, то на товар встановлюються загальні гарантійні строки згідно із законодавством, а за фактом - гарантії немає.
- Оплата товару після поставки - товар можна оплатити після його передачі, але за це, ймовірно, потрібно буде заплатити відсотки.

Про що потрібно пам'ятати Постачальнику?

- Якщо Покупець наполягає на відстроченні платежу, то Постачальник може встановити за це плату у відсотках.
- Оплата товару після поставки - товар можна оплатити після його передачі, але за це, ймовірно, потрібно буде заплатити відсотки.