Договір оренди житлового будинку: скласти і завантажити Договір оренди житлового будинку в Україні 2015

Договір оренди житлового будинку - угода, за якою одна сторона зобов'язується передати у користування та тимчасове володіння житловий будинок для проживання, а друга сторона зобов'язується прийняти в оренду житловий будинок і вносити орендну плату.
 
Оскільки купити або побудувати в наш час житловий будинок - досить дороге задоволення, тоді орендувати житловий будинок є оптимальним варіантом.
 
Як показує практика, багато учасників договірних відносин не приділяють необхідної уваги змісту окремих пунктів договору оренди житлового будинку.
 
Команда ПростоДок при підготовці представленого Договору оренди житлового будинку поставила завдання вирішити дану проблему - ми врахували всі можливі положення і розмістили відповіді в положенні паритету забезпечення прав та інтересів сторін.
 
Щоб отримати якісний юридично вивірений Договір оренди житлового будинку - просто дайте відповідь на питання опитувального листа і заповніть форми, - і Ви отримаєте на скачування готовий Договір оренди житлового будинку, який забезпечить захист Ваших прав та інтересів.
 
Трохи корисної інформації про сутність Договору оренди житлового будинку.
 
 

Поняття Договору оренди житлового будинку

 
Насамперед, дамо поняття житлового будинку - згідно положень ЦК України житловим будинком є індивідуально-визначена будівля, що складається з кімнат, а також приміщень допоміжного використання, які призначені для задоволення громадянами побутових та інших потреб по проживанню в такій будівлі. Допоміжними приміщеннями житлового будинку є, наприклад, кухні, ванні кімнати і туалети, веранди, комори, мансарди і підвали, балкони та лоджії і т.п. До слова сказати, часто у заміських домоволодіннях допоміжні приміщення можуть перебувати в окремих будівлях поруч з основним будинком.
 
В цілому, передати в оренду за Договором оренди житлового будинку можна тільки те нерухоме майно у вигляді окремого будинку, цільовим призначенням якого є проживання в ньому.
 

Сторони за Договором оренди житлового будинку

 
Сторонами по Договору оренди житлового будинку можуть бути як фізичні особи (в тому числі фізичні особи підприємці), так і юридичні особи. Разом з тим, уточнимо, що юридичні особи можуть орендувати житловий будинок тільки для проживання у ньому фізичних осіб.
 
Особа, яка передає житловий будинок, іменується Орендодавцем, а приймаюча сторона - Орендарем.
 
 

Істотні умови Договору оренди житлового будинку

 
Важливо відзначити, що в Договір оренди житлового будинку обов'язково повинні бути включені наступні істотні умови:
 
- інформація про предмет договору (адреса будинку, площа, кількість поверхів і кімнат та інша ідентифікуюча інформація);
 
- термін договору - якщо сторони не вказали термін, то договір вважається укладеним на 5 років;
 
- розмір орендної плати.
 
Сторони можуть вибрати форму внесення орендної плати, - плата може здійснюватися готівковим або безготівковим способом, речами. Порядок внесення орендної плати в Договорі оренди будинку визначає, як здійснюється оплата: періодична оплата (щомісяця, щокварталу і т.д.), попередня оплата 100%, часткова передоплата + решта по факту, оплата за графіком платежів і т.д.
 

Форма Договору оренди житлового будинку

 
Договір Оренди житлового будинку укладається у письмовій формі. Якщо термін оренди перевищує три роки - то такий договір необхідно посвідчувати нотаріально і провести його державну реєстрацію.
 
 

Розірвання Договору оренди житлового будинку

 
Варто відзначити, що Договір оренди житлового будинку в Україні може бути розірваний як за взаємною згодою, так і в односторонньому порядку. Так, за рішенням суду Орендодавець може розірвати Договір оренди будинку у випадку, якщо:
 
- Орендар не вносить орендну плату за проживання більше двох разів поспіль при короткостроковій оренді, і більше шести місяців при довгостроковій, якщо Договором не встановлено більш тривалий термін;
- Орендар або особи, за які він несе відповідальність, завдав шкоди орендованому майну.
 
У випадку, якщо Орендодавцю самому знадобилося користуватися будинком, то він повинен попередити Орендаря про дострокове припинення Договору оренди житлового будинку за два місяці.
 
Одностороння відмова Орендаря можлива за умови попереднього повідомлення Орендодавцем у встановлений Договором строк або законом (за три місяці). Якщо житло стало непридатним для проживання, то дане правило про строк повідомлення не застосовується.